Beebikool » Meedia.

Beebikool pidas isadepäeva

18.03.2009

isadepäev

Isadepäeva puhul olid isad ja vanaisad oodatud Märjamaa beebi-ja mängukooli tundidesse lastega laulma ja mängima. Üritus peeti mitmes grupis ja üks ilus pühapäev sai vahvasti sisustatud.

Kui algul astuti veidi arglikult uksest sisse - ootusärevus oli suur, et mis neid ees ootab -, siis tunni edenedes peegeldus isside ja vanaisade näost juba enesekindlus ja room lastega koosolemisest. Tunni esimeses pooles laulsime ning liikusime muusika saatel. Lisaks tavapärastele beebi- ja mängukooli lauludele olid sel päeval meie repertuaaris mehised laulupalad autodest, lennukitest, mootorite käivitamisest jne. Isad said proovida ka moningaid voimlemisharjutusi, mida koos lapsega teha.
Tunni teises pooles tuli issi voi vanaisa abiga läbida vahva takistusrada: ületada pulktee, "kärutada", pugeda tunnelist läbi, astuda üle toolide, hüpata "kivide" peal jne. Lisaülesandena pidi iga isa ja vanaisa oma kohalolekut "kirjalikult" toestama, talletades suurele paberile oma käejälje. Paber sai toeliselt suuri käejälgi täis ja need on oluliselt pirakamad meie koige pisemate käejälgedest, mida me iga oppeaasta alguses mälestuseks vajutame.
Kui koik kohustuslikud osad läbitud, olid isad ja vanaisad oodatud väikese pidulaua taha, mille katmise eest olid hoolitsenud meie tublid emmed.
Isadepäeva ideeks on süvendada isa ja lapse vahelisi suhteid. Loodan, et iga isa ja vanaisa, kes üritusel osales, tundis roomu sellest päevast ja lapsega koos veedetud ajast.
Väikese Jaani ja Uku Maru issile voimaldas loosionn osaleda lasketiirus. Roomsate kohtumisteni! Reelika Poldmann