Beebikool » Meedia.

Beebikool sai viieaastaseks

18.03.2009

8. märtsil 2004 alustas Märjamaa sotsiaalabikeskuses beebikool, mida vedas Kristiina Kristin. Eelmise aasta septembrikuust viib tunde läbi Reelika Poldmann, kes on oppinud beebide-ja väikelaste voimlemisinstruktoriks.

Reelikal on selle kooliga ka pikem isiklik side - esmalt käis ta siin oma lapsega. Beebikooli tunnid toimuvad esmaspäeviti kolmes rühmas ja nimekirjas on 44 last: kaks rühma on kolme kuu kuni üheaastasei, vanem grupp on sealt edasi kuni kolmeaastased. Iga tunni esimeses pooles lauldakse, kuulatakse erinevat muusikat ja liigutakse selle saatel, tehakse sorme- ja hüpitusmänge. Lapsed saavad proovida ka erineva kolaga pille: kolapulki, marakaid, kastanjette jne. Tunni teine pool on meisterdamiseks. Esialgu meisterdavad küll rohkem emad, aga ka nii opib laps maailma avastama. Käelise tegevuse eesmärgiks on ennekoike protsess, aga nagu näitab seinal olev väljapanek, on tulemusedki toredad. Tunni lopus jääb pisut aega omaealistega mängida. Voimalik on käia ka ujumas, aga seal on osalejaid vähe. "Väga tore on väikelastega töötada, nad on nii rikkumata," rääkis Reelika Poldmann. Ta otsib pidevalt juurde uusi mänge ja laule, et tund oleks huvitav. Mänguvahendite ostmisel on oma abi andnud vallavalitsus ja pohiline on olemas, kuid meelsasti tahaks ta saada tunneleid ja matte. "Kui see rahapuudusel voimalik ei ole, siis teeme seiklusraja edaspidigi käepärastest asjadest, kasutades toole, laudu, tekke ja patju. Fantaasiat peab olema," lausus Reelika optimistlikult. Volikogu sotsiaalkomisjoni liige Tiina Kokemägi rohutas beebikooli kasutegurit laste arengule. Pillerpalli lasteaia kasvatajate sonul on see tunnetatav ka lasteaeda tulnud mudilaste puhul: beebikoolis käinud lapsed on suutelised enam keskenduma ning kooli tegevust ei saa alahinnata.

Tuleme siia hea meelega, rääkisid oma tunnis emmed, kelle lapsed on 1-3-aastased. "Täna on lapsed eriti mänguhimulised, saavad vist aru, et on pidu." Ja pärast tavalisest lühemat tundi ilmusidki välja Pipi ja Vanaema, viimane loomulikult pannkookidega. Beebikoolil on oma koduleht (beebikool.linna.ee). Uusi pilte saab vaadata aadressil http://nagi.ee/photos/M2rjamaaBeebikool/ sets Beebikooli tööde näitus on väljas märtsi lopuni.